Rekolekcje oczami uczniów

16 lutego 2018 r.

W dniach 12-14 lutego 2018 roku w naszej szkolnej wspólnocie przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Były one zupełnie inne od poprzednich, gdyż odbywały się w szkole, w której wspólnie przebywaliśmy trzy dni i dwie noce. Czas też był trochę nietypowy, gdyż rekolekcje miały miejsce tuż przed Wielkim Postem, a ich zwieńczeniem była Środa Popielcowa. Naszym rekolekcjonistą był ksiądz Paweł Żurawiński.

Każdego dnia braliśmy udział we wspólnych modlitwach, rozważaniach nad Pismem Świętym i mszy. Najciekawszym elementem pierwszego dnia był konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły, czyli świętym Janie Bosko. Był on zorganizowany w formie podchodów przygotowanych przez księdza Leszka i panią Danusię. Zbieranie kopert oraz rozwiązywanie krzyżówki było fantastyczną zabawą. Po południu podzieleni na grupy ruszyliśmy szkolnym busem do katedry, gdzie czekał na nas przewodnik. Pięknie nam opowiedział historię świątyni, a widok z wieży katedralnej zapierał dech w piersiach. Wieczorem odbył się pokaz filmowy, podczas którego wszyscy dobrze się bawili. Następnego dnia niestety wiele osób miało problemy z pobudką, gdyż położyliśmy się późno, a wstać musieliśmy o 8:00.

Po śniadaniu tradycyjnie odbyła się konferencja, prowadzona przez księdza proboszcza oraz msza. Po południu razem z księdzem dyrektorem udaliśmy się na wycieczkę, tym razem do Centrum Dialogu Przełomy. Droga powrotna była bardzo przyjemna, gdyż nie obyło się bez śpiewania oraz wstąpienia do KFC. Po powrocie do szkoły wszyscy pełni sił i energii wzięliśmy udział w rywalizacji sportowej. Wygrała ją klasa 3 gimnazjum. Po południu część z nas razem z panią profesor Dejewską przygotowała kartki urodzinowe dla chorego chłopca. Wszystkie wyszły bardzo ładnie. Wieczór ostatkowy spędziliśmy na tańcach i zabawie aż do północy.

Ostatni dzień rekolekcji przypadał w Środę Popielcową, więc głównym akcentem była msza święta i posypanie głów popiołem. Ta uroczystość wprowadziła nas w okres Wielkiego Postu. Mieliśmy szansę na nowo zjednoczyć się z Panem Jezusem podczas sakramentu spowiedzi .

Nasze rekolekcje, choć nietypowe, okazały się bardzo przyjemne i inspirujące. Na pewno pozostanie nam dużo miłych wspomnień, a nauki i przemyślenia pozostaną w pamięci na długi czas.

Collegium Salesianum | Szkoła Podstawowa | Liceum Ogólnokształcące Tow. Salezjańskiego

Wykonanie: MadeNet.pl

Ważne: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie.