Uroczystość świętego Jana Bosko

02 lutego 2018 r.

„Smutny święty to żaden święty” to słowa księdza Bosko, które przyświecały naszemu dzisiejszemu spotkaniu. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, celebrowaną przez ks. dyr. Mariusza Kowalskiego. Słowo do nas wygłosił ks. proboszcz Mariusz Wencławek, który podkreślał istotę wiary, miłości i jedności w życiu każdego z nas.

Kolejna część obchodów była przygotowana przez klasę pierwszą liceum, która podczas zainscenizowanej uczniowskiej burzy mózgów przywoła myśli salezjańskiego patrona, którymi warto się kierować nie tylko w rzeczywistości szkolnej. Każdy mógł odnaleźć swój ulubiony cytat, na przykład: „ Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać”, "Bądźmy zawsze radośni, a czas minie szybko”, „Doskonałość zdobywa się z trudnością i bardzo powoli”.

Dzień 31 stycznia to dzień wspomnienia naszego patrona, a także dzień obchodów imienin księdza dyrektora Mariusza Kowalskiego oraz księdza proboszcza Mariusza Wencławka. Życzenia i podziękowania złożone zostały na ręce solenizantów w imieniu całej społeczności salezjańskiej - uczniów, rodziców i nauczycieli.

Pamiętając słowa księdza Bosko, mówiące, że „bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się żadnego błędu: bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy", my uczniowie szkoły salezjańskiej przy ulicy św. Jana Bosko nieustannie dążymy do własnego rozwoju.

Collegium Salesianum | Szkoła Podstawowa | Liceum Ogólnokształcące Tow. Salezjańskiego

Wykonanie: MadeNet.pl

Ważne: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie.