Wycieczka szkolna do Wielkiej Brytani

24 maja 2018 r.

Dnia 7 maja o godzinie 14.00 uczniowie naszej szkoły ruszyli w podróż do Anglii przez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję i prosto do celu przez kanał La Manche.

Po 19 godzinach wycieczka dotarła do Brighton, gdzie mogła odpocząć na kamienistej plaży, rozruszać kości przechadzając się i podziwiając te malownicze miasteczko. Nie zabrakło również czasu na małe zakupy i ciepły posiłek. Następnie pojechaliśmy  do goszczących nas rodzin.

Kolejnego dnia udaliśmy się do muzeum Londynu, gdzie mogliśmy zapoznać się zhistorią całego miasta. Po południu popłynęlimy  statkiem turystycznym do Tower Bridge oraz mieliśmy okazję zobaczenia St. Katherines Docks jednego z najpiękniejszych miejsc w mieście. Odwiedziliśmy również Art Modern Galery oraz mieliśmy okazję spróbować regionalnego jedzenia.

Kolejnego dnia ruszyliśmy na stadion Chelsea ,a następnie do muzeum historii naturalnej oraz muzeum techniki. Zwiedziliśmy również Pałac Kensington, oficjalną rezydencję królewską od XVII w. Tutaj mieszkali książę Karol i księżna Diana.

Piątego dnia ruszyliśmy do Cambridge, siedziby drugiego po Oksfordzie najstarszego uniwersytetu w Anglii. Dostaliśmy również trochę czasu w centrum miasta na odpoczynek w niezwykłych ogrodach oraz czas na zakupy i zdjęcia. W dniu następnym udaliśmy się do Stratford upon Avon, miasta w którym urodził się, mieszkał i jest pochowany William Shakespeare. Zwiedziliśmy główne atrakcje turystyczne miasta, w tym: miejsce urodzin W.S, Shakespears Birth Place, dom muzeum Anne Hathways Cottage, (posiadłość rodzinna żony poety), czy New Place, dom w którym mieszkał i zmarł W. Shakespeare. Ostatniego dnia wycieczki pojechaliśmy do Canterbury-malownicze, posiadające w swojej historii wiele wydarzeń, które wpłynęły znacząco na historię nie tylko Wielkiej Brytanii ale i świata.W czasach króla Henryka VIII, kiedy Anglia stawała się krajem protestanckim, wyznaczono w Canterbury arcybiskupstwo. Ostatecznie czekała nas przeprawa tunelem do Francji. Ja poprzednio przejechaliśmy przez Francję, Belgię, Holandię i Niemcy. Dnia 14 maja szczęśliwie dojechaliśmy do Polski.

Cała wycieczka oprócz dostarczenia wrażeń i pokazania pięknej Anglii utwierdziła nas w przekonaniu ,że podróże bez wątpienia kształcą.

Collegium Salesianum | Szkoła Podstawowa | Liceum Ogólnokształcące Tow. Salezjańskiego

Wykonanie: MadeNet.pl

Ważne: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie.