Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2013

Podobnie jak w latach ubiegłych wyniki, jakie nasi uczniowie osiągnęli na egzaminie gimnazjalnym są dla nas powodem do dumy.

W dziewięciostopniowej skali staninowej opracowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną określającą miejsce szkoły w porównaniu do wyników w województwie zachodniopomorskim uczniowie Collegium Salesianum osiągnęli wyniki najwyższe (9) i bardzo wysokie (8).

  Szkoła Województwo Okręg Stanin
J. polski 75 % 58 % 59 % 9
Historia i WOS 68 % 55 % 56 % 8
Matematyka 64 % 45 % 47 % 8
Przed. przyrodnicze 71 % 56 % 58 % 9
J. angielski P 83 % 61 % 62 % 8
J. angielski R 66 % 45 % 45 % 8

 

Jest to owoc sumiennej pracy nauczycieli, którzy mają do dyspozycji zwiększoną ilość godzin lekcyjnych, a także przygotowują uczniów do egzaminu podczas dodatkowych zajęć tzw. EG. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że prowadzenie zajęć w małych zespołach klasowych umożliwia dotarcie do każdego ucznia i indywidualne dopasowanie metod pracy. Ponadto ścisła współpraca z rodzicami, którzy na bieżąco są informowani o postępach swoich dzieci oraz oczywiście wysiłek włożony przez naszych gimnazjalistów wpływa na takie właśnie sukcesy.

"Nauczyciele cisnęli nas jak mogli, my oczywiście nieraz się buntowaliśmy, ale widząc teraz nasze wyniki wiemy, że warto było ciężko pracować. Dobrze, że dla uczniów klas trzecich są jeszcze dodatkowe godziny przygotowań egzaminacyjnych – nasze spotkania EG. Materiał zrealizowany na regularnych lekcjach możemy sprawdzić przekrojowo w formie zadań egzaminacyjnych. Co więcej, takie zajęcia sprawiają, że jesteśmy bardziej oswojeni z arkuszami egzaminacyjnymi. Wiemy jak czytać polecenia, wykonywać zadania i rozkładać dany nam na egzaminie czas" - komentuje jedna z naszych tegorocznych absolwentek.

Collegium Salesianum | Szkoła Podstawowa | Liceum Ogólnokształcące Tow. Salezjańskiego

Wykonanie: MadeNet.pl

Ważne: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie.